fbpx

Majówka w Berlinie!

Wreszcie majówka, a więc czas na odpoczynek i zabawę! A jeżeli frajda i relaks to tylko w Berlinie. 🙂 To miasto to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu i delektowanie się ciepłem majowych dni. Majówka w Berlinie to również fajny moment na poznanie miasta i zaznajomienie się z jego wiosennymi zaletami!

Zoologischer Garten Fot. BbM
Zoo w Berlinie
Fot. Migrantka

Wycieczki rowerowe

Majówka w Berlinie na rowerze to wspaniały pomysł na zwiedzenie centrum miasta. Rowery można wypożyczyć w niemalże każdej części Berlina i dobrać sobie trasę według własnych zainteresowań. Rowerem można bezproblemowo przejechać przez wszystkie ważne turystyczne punkty stolicy, a przez to spersonalizować sobie trasę i odwiedzić wiele ciekawych miejsc jednego dnia!

Nie zapomnijcie o kluczowych punktach na mapie Berlina – Bramie Brandenburskiej, Kościele Pamięci i oczywiście Berliner Dom!

Spacery i obcowanie z naturą  

Berlin to dla mnie, mimo panujących stereotypów, zielone miasto. Dlatego jest tutaj mnóstwo parków i miejsc, gdzie można spotkać się z przyrodą. Dla dużych fanów botaniki, flory i środowiska polecam Ogród Botaniczny, Park Natury, Britzer Garden oraz Ogrody Świata.

W każdym z wyżej wymienionych ogrodów czy parków można spotkać dziką naturę lub uroczo urządzone grządki z tysiącami gatunków roślin, tylko dla wtajemniczonych. Wybór należy do Was! Oczywiście oprócz parków z płatnym wejściem, jest wiele miejsc zielonych kompletnie za darmo – na przykład Tiergarten, Volkspark czy okolice największego jeziora w Berlinie – Müggelsee.

Zoo/Tierpark  

Majówka w Berlinie to także idealny moment na odwiedziny w zoo! Dla fanów zwierząt Zoologischer Garten to miejsce perfekcyjne, ponieważ jest to jeden z największych Ogrodów Zoologicznych w Europie! Spacer po berlińskim Zoo można połączyć ze zwiedzaniem Akwarium, ale nie ma przeszkód, żeby ryby zostawić sobie na zimę lub jesień. 😉

Dodatkowym miejscem dla miłośników świata zwierząt jest Tierpark. To ogród zoologiczny znajdujący się po wschodniej stronie Berlina.

Rejs statkiem  

Berlin to także miasto, które poleca się do zwiedzania z pokładu statku. Rzeka Szprewa przepływająca przez stolicę Niemiec daje możliwość podziwiania największych berlińskich zabytków właśnie z perspektywy okrętów. Jeżeli jesteś jednak większym fanem natury niż miast, rejsy odbywają się także nieco poza centrum Berlina.

W tym przypadku odsyłam Cię do mojego wcześniejszego wpisu o spokojnej wycieczce statkiem na Pawią Wyspę. Majówka w Berlinie z perspektywy statku to super przygoda i inna możliwość zwiedzenia miasta.

Majówka w Berlinie na luzie?

Berlin to miejsce, gdzie nie trzeba się spinać i można spędzić czas kompletnie na luzie! Jeżeli nie chcesz i nie masz ochoty, to nie musisz się stresować jakimś zwiedzaniem i chodzeniem. W Berlinie wystarczy wziąć piwko w rękę, zrobić grilla i usiąść nad jakimś jeziorkiem lub w parku i delektować się majówką! W przeciwieństwie do Polski nie będziesz miał w związku z tym żadnych nieprzyjemności, ponieważ picie alkoholu publicznie jest dozwolone! 🙂  


.

ZAPISZ SIĘ NA MIGRACYJNY NEWSLETTER:

.

WIĘCEJ POSTÓW W TEJ KATEGORII:

0 KOMENTARZY

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KUP MÓJ PORADNIK ⮧

O MNIE ⮧

Cześć! Jestem Martyna — autorka tego bloga i podcastu “Kroniki migrantki”. Z zawodu jestem socjolożką i dziennikarką, a z zamiłowania Migrantką. Jeżeli chcesz usłyszeć, że na emigracji wszystko jest piękne i kolorowe, to jesteś w złym miejscu. Swoim blogowaniem pokazuję życie w Niemczech bez ściemy. Więcej o mnie! –>

ZAPISZ SIĘ NA MÓJ NEWSLETTER ⮧

.

OBSERWUJ MNIE NA INSTAGRAMIE ⮧

OBSERWUJ MNIE NA FACEBOOKU ⮧