fbpx

25: Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech: jak wybrać odpowiednią kasę chorych

Czy ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech jest obowiązkowe? Jak funkcjonuje niemiecki system ubezpieczeń zdrowotnych? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej kasy chorych?

Listen to „25: Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech: jak wybrać odpowiednią kasę chorych | Rozmowa z Gosią” on Spreaker.

Do odcinka zaprosiłam moją bliską koleżankę Gosię, która pracuje w jednej z największych kas chorych w Niemczech. Z Gosią znamy się od kilku dobrych lat, więc rozmawiało nam się świetnie i mimo że temat ubezpieczeń zdrowotnych i związanych z tym formalności może wydać Ci się nudny, to uwierz, że bardzo dużo uśmiałyśmy się przy nagrywaniu. Głównie z błędów, które sama popełniłam w kontekście ubezpieczenia zdrowotnego po przeprowadzce do Niemiec.

Specjalnie podczas naszej rozmowy nie wymieniamy nazwy kasy chorych, w której pracuje Gosia. Chciałyśmy wytłumaczyć, jak funkcjonuje system ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech, bez robienia reklamy jednej kasie. Naszym celem było pokazanie Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze swojej kasy chorych i czym ten system różni się w porównaniu do polskiego. Bardzo zależy nam, żeby po odsłuchaniu tego odcinka, każdy rozumiał, jak działa system ubezpieczeń w Niemczech.

SPRAWDŹ MÓJ PORADNIK
„PIERWSZE KROKI W NIEMCZECH”

 najważniejsze informacje na start

 praktyczne wskazówki

 platforma online

 w wersji do czytania i słuchania

 zbiór niezbędnych linków

Powiązane odcinki

ZAPISZ SIĘ NA MIGRACYJNY NEWSLETTER:

.

WIĘCEJ POSTÓW W TEJ KATEGORII:

0 KOMENTARZY

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podcastu kroniki migrantki możesz słuchać:

KUP MÓJ PORADNIK ⮧

O MNIE ⮧

Cześć! Jestem Martyna — autorka tego bloga i podcastu „Kroniki migrantki”. Z zawodu jestem socjolożką i dziennikarką, a z zamiłowania Migrantką. Jeżeli chcesz usłyszeć, że na emigracji wszystko jest piękne i kolorowe, to jesteś w złym miejscu. Swoim blogowaniem pokazuję życie w Niemczech bez ściemy. Więcej o mnie! –>

ZAPISZ SIĘ NA MÓJ NEWSLETTER ⮧

.

OBSERWUJ MNIE NA INSTAGRAMIE ⮧

OBSERWUJ MNIE NA FACEBOOKU ⮧