fbpx

17: 10-lecie Polskiej Kafejki Językowej: o dekadzie wsparcia dla Polaków w Berlinie

Z okazji 10-lecia Polskiej Kafejki Językowej w Berlinie moją gościnią jest Agata Koch — przewodnicząca Kafejki, odpowiedzialna za jej koordynację, komunikację oraz kreatywny rozwój. Dzięki jej pracy i zaangażowaniu Kafejka od dekady oferuje polskim migrantom w Berlinie przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia, stając się ważnym punktem na mapie społeczności emigracyjnej.

Listen to „17: Jak działają stowarzyszenia w Niemczech? 10-lecie Polskiej Kafejki Językowej | Rozmowa z Agatą Koch” on Spreaker.

Gościni odcinka: Agata Koch

Agata Koch to przewodnicząca Polskiej Kafejki Językowej w Berlinie, gdzie z pasją zajmuje się koordynacją projektów, komunikacją i kreatywnym rozwojem inicjatyw Kafejki. Dzięki jej zaangażowaniu Polska Kafejka Językowa stała się ważnym miejscem spotkań, wsparcia i edukacji dla Polaków mieszkających w Berlinie.

Rok 2022 to wyjątkowy czas dla SprachCafé Polnisch w Berlinie, która świętuje 10-lecie Polskiej Kafejki Językowej! Z tej okazji moją gościnią jest inicjatorka Kafejki, Agata Koch, z którą poznałyśmy się cztery lata temu, gdy sama trafiłam do tego miejsca, szukając możliwości działania i kreatywnej przestrzeni. Wtedy, mając więcej wolnego czasu, postanowiłam zaangażować się w działalność społeczną, a Agata od razu odpowiedziała na moją wiadomość i zaprosiła mnie na spotkanie zespołu — za co jestem jej do dziś ogromnie wdzięczna.

Choć obecnie mam mniej możliwości, by osobiście angażować się w Polskiej Kafejce Językowej, nadal wspieram ją w miarę możliwości, głównie w kwestiach technicznych związanych ze stroną internetową. W tym odcinku Agata opowie, jak Polska Kafejka Językowa w Berlinie rozwijała się przez te 10 lat, jakie wyzwania napotykają takie stowarzyszenia, jak pandemia wpłynęła na działalność i jakie życzenia ma Kafejka na przyszłość.

Z odcinka „10-lecie Polskiej Kafejki Językowej” dowiesz się:

  • skąd wziął się pomysł na Kafejkę i jak to się wszystko zaczęło,
  • dla kogo powstała Kafejka i dla kogo jest dzisiaj,
  • jaką społeczność łączy Kafejka,
  • co można znaleźć w Kafejce i jakie tematy podejmuje,
  • jakie są najważniejsze wartości dla Kafejki,
  • co jest najtrudniejsze w kierowaniu takim miejscem jak Kafejka,
  • jakie wpływ na działalność Kafejki ma pandemia,
  • jakie znaczenie dla działania Kafejki ma wolontariat,
  • czy każdy może być wolontariuszem_szką w Kafejce,
  • gdzie można się zgłaszać, by zostać wolontariuszem_szką w Kafejce.

Przydatne linki


◼️ Strona internetowa SprachCafé Polnisch
◼️ Informacje o kalendarzu wydanym z okazji 10-lecia Kafejki
◼️ Podcast „Zeit für Mehrsprachigkeit” projektu Gelebte Mehrsprachigkeit
◼️ Wolontariat BFD

WIĘCEJ POSTÓW W TEJ KATEGORII:

0 KOMENTARZY

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podcastu kroniki migrantki możesz słuchać:

KUP MÓJ PORADNIK ⮧

O MNIE ⮧

Cześć! Jestem Martyna — autorka tego bloga i podcastu „Kroniki migrantki”. Z zawodu jestem socjolożką i dziennikarką, a z zamiłowania Migrantką. Jeżeli chcesz usłyszeć, że na emigracji wszystko jest piękne i kolorowe, to jesteś w złym miejscu. Swoim blogowaniem pokazuję życie w Niemczech bez ściemy. Więcej o mnie! –>

ZAPISZ SIĘ NA MÓJ NEWSLETTER ⮧

OBSERWUJ MNIE NA INSTAGRAMIE ⮧

OBSERWUJ MNIE NA FACEBOOKU ⮧