fbpx

#17: 10-lecie Polskiej Kafejki Językowej | Rozmowa z Agatą Koch

Cześć! Witam Cię w pierwszy odcinku podcastu KRONIKI MIGRANTKI w roku 2022! Mam nadzieję, że Twój nowy rok zaczął się wspaniale! Mój jest jeszcze bardzo rozbiegany i zaczyna się w szybkim tempie! Szykuję dla Ciebie kilka niespodzianek i nie jestem w stanie oszacować, co z tego wyjdzie. Mam oczywiście wielkie nadzieje, że będzie wspaniale, ale okaże się, jak już wszystko będzie gotowe. Na razie jeszcze nic nie zdradzam, ale śledź uważnie moje media społecznościowe! Jedno wiem na pewno: rok 2022 będzie dla mnie i prywatnie i zawodowo bardzo wyjątkowy!

[spreaker type=player resource=”episode_id=48226960″ width=”100%” height=”350px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

Linki do miejsc wymienionych w odcinku:

Z tego odcinka dowiesz się:

  • skąd wziął się pomysł na Kafejkę i jak to się wszystko zaczęło,
  • dla kogo powstała Kafejka i dla kogo jest dzisiaj,
  • jaką społeczność łączy Kafejka,
  • co można znaleźć w Kafejce i jakie tematy podejmuje,
  • jakie są najważniejsze wartości dla Kafejki,
  • co jest najtrudniejsze w kierowaniu takim miejscem jak Kafejka,
  • jakie wpływ na działalność Kafejki ma pandemia,
  • jakie znaczenie dla działania Kafejki ma wolontariat,
  • czy każdy może być wolontariuszem_szką w Kafejce,
  • gdzie można się zgłaszać, by zostać wolontariuszem_szką w Kafejce.

Kim jest moja gościni – Agata Koch?

Rok 2022 jednak nie tylko dla mnie będzie szczególny, ale również dla stowarzyszenia Polskiej Kafejki Językowej działającej na terenie Berlina, w dzielnicy Pankow. Kafejka w tym roku obchodzi swoje 10-lecie! Z tej okazji zaprosiłam do rozmowy inicjatorkę Kafejki – Agatę Koch. Z Agatą poznałyśmy się cztery lata temu, gdy trafiłam do Kafejki szukając miejsca, w którym mogłabym realizować się kreatywnie i może pomóc komuś swoją pracą. Byłam wówczas w takim momencie w życiu, w którym dysponowałam większą ilością czasu i nie mogłam usiedzieć w domu, dlatego szukałam jakiegoś miejsca do działania. Pamiętam, że napisałam wtedy do niemalże wszystkich polskich instytucji, redakcji i stowarzyszeń, czy przypadkiem nie potrzebują jednej zbłąkanej duszy do pomocy. Odpowiedziała wtedy tylko Agata i od razu, dosłownie na drugi dzień zaprosiła mnie na spotkanie zespołu. Ogromnie jej za to dziękuję, bo w tamtej chwili bardzo tego potrzebowałam!

Ten moment, gdy miałam więcej czasu i chciałam go jakoś wolontaryjnie zainwestować, niestety szybko minął, bo tak intensywnie szukałam zajęcia, że trafiłam na praktyki do firmy, w której zaczęłam pracę. I tak oto czas jako ten wyjątkowy zasób, którym chciałam się dzielić, minął bezpowrotnie. Dzisiaj, mimo że nie mam możliwości, by aktywnie działać w Kafejce, jestem w kontakcie z Agatą i zawsze służę pomocą i radą. Zazwyczaj mogę pomóc w kwestiach technicznych dotyczących strony internetowej.

O Polskiej Kafejce Językowej napisałam już cały osobny artykuł na moim blogu, który dokładnie opisuję moją historię z tym miejscem oraz jego specyfikę. Dzisiaj dodatkowo w imieniu Kafejki wypowie się sama jej inicjatorka, na co bardzo się cieszę! Rozmawiamy o tym, jak Kafejka rozwinęła się na przestrzeni tych 10-ciu lat, jakie trudności dotykają takich stowarzyszeń jak Kafejka, jak pandemia wpłynęła na jej działalność i czego życzy sobie Kafejka na przyszłość. Zapraszam na rozmowę!

Poleć mój podcast dalej!

Dziękuję Ci za wysłuchanie odcinka mojego podcastu KRONIKI MIGRANTKI. Jeżeli moje treści kiedyś Ci pomogły lub uważasz, że to, co robię w sieci jest wartościowe i chcesz dołożyć do tego swoją cegiełkę, to pomóż mi działać dalej!

Po pierwsze możesz polecać moją twórczość, niech dowie się o tym cały migracyjny świat!

Po drugie możesz wspierać mnie aktywnie przez komentowanie i lajkowanie moich treści na mediach społecznościowych. Wtedy zwiększasz moje zasięgi, a ja trafiam do coraz większej ilości osób. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój podcast w swojej aplikacji podcastowej zostawisz po sobie komentarz oraz ocenę podcastu.

Po trzecie możesz kupić coś z mojego linku afiliacyjnego: na blogu często piszę o książkach lub polecam okołomigracyjne produkty i wtedy podłączam takie linki i wyraźnie o tym informuję. Co najważniejsze: dla Ciebie cena jest taka sama i nie ponosisz dodatkowych kosztów!

Po czwarte przejmij patronat nad MIGRANTKĄ! Postanowiłam dołączyć do programu PATREON, gdzie możesz wesprzeć finansowo mojego bloga i podcast! Pieniądze z Twojego patronatu przeznaczę na dalszy rozwój naszego wspólnego miejsca w sieci jakim jest MIGRANTKA:

  • wsparcie techniczne,
  • koszty hostingu bloga,
  • koszty hostingu podcastu,
  • płatność za domenę,
  • opłata za program graficzny,
  • bilety na wydarzenia,
  • książki oraz inne materiały, dzięki którym mogę tworzyć dla Ciebie wartościowe treści.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Ci, że tu ze mną jesteś i do usłyszenia następnym razem!

ZAPISZ SIĘ NA MIGRACYJNY NEWSLETTER:

.

WIĘCEJ POSTÓW W TEJ KATEGORII:

0 KOMENTARZY

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podcastu kroniki migrantki możesz słuchać:

KUP MÓJ PORADNIK ⮧

O MNIE ⮧

Cześć! Jestem Martyna — autorka tego bloga i podcastu “Kroniki migrantki”. Z zawodu jestem socjolożką i dziennikarką, a z zamiłowania Migrantką. Jeżeli chcesz usłyszeć, że na emigracji wszystko jest piękne i kolorowe, to jesteś w złym miejscu. Swoim blogowaniem pokazuję życie w Niemczech bez ściemy. Więcej o mnie! –>

ZAPISZ SIĘ NA MÓJ NEWSLETTER ⮧

.

OBSERWUJ MNIE NA INSTAGRAMIE ⮧

OBSERWUJ MNIE NA FACEBOOKU ⮧